Císařovna Alžběta v novém českém seriálu

4. září 2016 v 5:00 |  GALERIE - Císařovna ALŽBĚTA
Císařovna Alžběta v novém českém seriálu:

V novém českém seriálu Já, Mattoni, který odstartoval v pátek na ČT1, se objeví i rakouská císařovna. Sisi v mladších letech hraje Kristýna Nováková:
A ještě dvakrát císařovna se skandálně vyhrnutou sukní a nevhodně vyčnívající spodničkou:Enormně krátké vlasy císařovny Alžběty:

Postarší císařovnu ztvárnila Barbara Lukešová:Při natáčení v Kroměříži se ocitla i ve vaně:


A jindy pro změnu na koňském hřbetě:

Císařovna s lorňonem:

Císařovna Alžběta, která se směje na celé kolo a ukazuje zuby? Nemožné... V jednom rozhovoru se Lukešová k povaze a zvyklostem císařovny vyjadřovala a já už si pochvalovala, že se o své postavě detailně poučila. Škoda, že právě tento detail jí unikl. Ani používat vějíř jsem ji ještě neviděla.
Velmi mě překvapila scéna, kde Sisi převrhne svou sklenici, aby tím zmírnila rozpaky doktora Löschnera. Že by si tvůrci přečetli něco o císařovně Alžbětě a zjitil, že podobným způsobem jednou zareagoval František Josef, když se podobná nehoda stala Sisi?Kdopak to má asi být? František Josef? Nebo Rudolf? Nechme se překvapit.Císařovna v negližé, držící za ruku cizího muže - nemožné...

Při kvalitě novější české seriálové tvorby patrně nelze doufat, že by se jednalo o pravdivé a věrné ztvárnění císařovny Alžběty, ale už samotné zakomponování této zajímavé historické osobnosti do seriálu svědčí o tom, jaké oblibě a pozornosti se u nás Sisi těší. Podle prozatím dostupných informací se císařovna objeví přinejmenším ve 2. a 8. díle.

Zdá se mi to, nebo Vilemína Mattoni opravdu nosí na medailonku Stielerův portrét Loly Montezové? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lisi Lisi | 8. září 2016 v 19:25 | Reagovat

Věrné a pravdivé podle rozhovoru s režisérem či scénáristou nebude, využili legendu. Viděla jsi první díl? Všimla jsi si při záběrech v kanceláři portrétu císaře? Přišlo mi, že byl na něm o cca 10 let starší než v jaké době se seriál odehrává.

2 Zuzana Zuzana | 8. září 2016 v 21:13 | Reagovat

Ja som si prvú čadť pozrela zo zvedavosti včera z tv archívu. Tiež mi pohľad padol na ten cisárov portrét a hneď mi napadlo, že to časovo nesedí. V roku 1856 mal 26 rokov ako hlavný hrdina filmu a ak sa nepletiem, tak ten zmieňovaný portrét pochádza zo 70-tych rokov 19. storočia, keď mal František Jozef už cez 40. Inak pre zaujímavosť Heinrich Mattoni sa narodil 11.8.1830, čiže len o 7 dní skôr ako cisár.
Pokiaľ ide o Sisi, tá staršia herečka sa mi pozdáva viac.

3 Autorka Autorka | 8. září 2016 v 21:51 | Reagovat

[1]: Využili legendu? Nebo vytvořili legendu?:-)

[1]: + [2]: Ne, neviděla, asi se podívám jen na ty části, kde bude Sisi. Když jsem viděla Lukešovou v civilu, zděsila jsem se, že to má být císařovna a čekala jsem, že to bude daleko horší.

4 Lisi Lisi | 9. září 2016 v 18:17 | Reagovat

[3]: Tak použili, snad něco o blízkém vztahu Sisi a Mattoniho, či jeho přijetí v soukromých pokojích císařovny.

[2]: To je skutečně zajímavé. Tak co, bude stejný obraz v úředních prostorech viset i ve 20. století?

5 Autorka Autorka | 10. září 2016 v 8:39 | Reagovat

[4]: A ona nějaká taková legenda (či spíše drb :-)) existuje? V literatuře o Sisi jsem na nic takového nenarazila, ale tím více mě to zajímá. Není tu nějaký "sisiolog" z Karlovarska, který by nám k tomu mohl povědět více?

6 Zuzana Zuzana | 21. října 2016 v 23:44 | Reagovat

Dnes som si pozrela zo zvedavosti 8. diel seriálu s cisárovnou a musím povedať, že sa mi to nepáčilo. Celé jej správanie mi prišlo neprirodzené, malicherné a hlúpe. Tak by sa Alžbeta určite nikdy nesprávala. Ešte by som akceptovala to, že ju s Mattonim spájal povedzme priateľský vzťah - aj keď ide pravdepodobne len o fikciu a fabuláciu tvorcov. Aj to že predstaviteľka Sisi mi nepripadala dosť príťažlivá, ale predstava, že je pred cudzím mužom nahá vo vani a noviny si veselo píšu o nich ako o milencoch je postavené na hlavu. Cenzúre by taký článok neušiel. Myslím, že viac vecí tam vôbec nezodpovedá zvyklostiam a duchu tej doby. Celkovo je pre mňa serial skôr sklamaním.

7 Autorka Autorka | 22. října 2016 v 10:39 | Reagovat

Včerejší díl jsem ještě neviděla, ale po skončení celého seriálu chystám další článek. Už po druhém díle, kde se Sisi na pár minut mihla, bylo jasné, že to nebude podle skutečnosti a ubohé dialogy o ničem, které nijak neposouvají děj, se bohužel staly smutnou normou u novější fimové (české i světové) produkce.

8 Zuzana Zuzana | 22. října 2016 v 17:57 | Reagovat

Ta úroveň seriálov je ozaj slabšia v porovnaní so serialmi, ktoré sa točili pred 20 a viac rokmi. Pritom to mohol byť aspoň priemerný seriál keby sa im podarilo vystihnúť lepšie dobovú atmosféru a hlavné postavy by neboli také nesympatické. Vlastne to pozerám len zo zvedavosti, ale asi prestanem lebo 6. a 8. diel ma poriadne znechutili (na 7. som sa radšej nedívala).
Určite sa budemem tešiť na tvoje druhé celkové zhodnotenie seriálu Sisssi.

9 Autorka Autorka | 23. října 2016 v 11:04 | Reagovat

Nepůjde o zhodnocení celého seriálu, na to ho sleduji příliš letmo. Bude to jen pár mých poznámek k některým věcem, které mě obzvlášť zaujaly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama