Allison Pataki: Sisi osamělá císařovna

28. září 2016 v 20:00 |  Nové knihy
Allison Pataki: Sisi osamělá císařovna

aneb horor pokračuje, chce se mi doplnit titul nové knihy. Během podzimu by měl být i českým čtenářům předložen další počin americké autorky, o jehož napsání již byla řeč zde. Má otázka zní: PROČ? Podle ukázky, kterou jsem před časem četla na stránkách autorky, se nedá předpokládat, že by na sobě radikálně zapracovala. Její vědomosti i literární zpracování jsou velmi slabé a nechápu, jak tato žena může být "New York Times Bestselling Author". Američtí čtenáři jsou patrně velmi prostí a nenároční lidé (soudě podle jejich literárního vkusu), pokud zde ovšem nehraje roli také "kádrový profil" autorky. Její otec se totiž léta pohybuje ve vysoké politice. Nechme se tedy překvapit, třeba bude tento román přeci jen o chloupek lepší než ten z minulého roku.

https://www.knihydobrovsky.cz/files/thumbs/mod_eshop/produkty/s/sisi-osamela-cisarovna-9788075432384.280299474.jpg?imageQuery=%2Fwww%2Fdoc%2Fwww.knihydobrovsky.cz%2Fwww%2Ffiles%2Fmod_eshop%2Fprodukty%2Fs%2Fsisi-osamela-cisarovna-9788075432384.jpg%40Resize%3B280%3B400%3Bfit%3B0%3B%26Quality%3B82%26Progressive

Nezbývá, než skončit (s trochou ironie a kyselým úsměvem) slovy samotné autorky: "I hope you'll have as much fun reading my books as I have writing them."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 1. října 2016 v 11:48 | Reagovat

Hm,názov "osamelá cisárovná"  mala aj kniha známej britskej historičky Joan Haslipovej, ktorá vyšla prvý raz v 60-tych rokoch 20.storočia. škoda, že nebola nikdy preložená rovnako ako jej ďalšia kniha "The Emperor and the actress" o cisárovom vzťahu s K. Schrattovou. To sú knihy, ktoré by sa oplatilo skôr prekladať ako túto novodobú literatúru...

2 Autorka Autorka | 2. října 2016 v 9:53 | Reagovat

V originále je to u Pataki "Sisi, Empress on Her Own" a u Haslipové "The Lonely Empress". Ano, plně souhlasím, nač překládat tyto romány nevalné úrovně, když u nás chybí starší, ale zásadní díla k tomuto tématu, například Corti a jeho trilogie o Františku Josefovi, o Maxmiliánovi Mexickém, Vocelkovy knihy o Sisi a Františku Josefovi, spousty dopisů Habsburků, které byly vydány už v 1. polovině 20. století a u nás stále chybí, nemluvě o literatuře o méně známých Habsburcích, o kterých se u nás skoro nic neví.

3 Sarah's History Sarah's History | Web | 3. října 2016 v 11:54 | Reagovat

Stejně jako její předchozí kniha má i tato hezkou fotografii na obálce, ale to je asi tak všechno.
Otec politik? Ach tak, to všechno vysvětluje. Smutné. Divím se, že to jí samotné nevadí. Já bych si připadala ponížená. Ale jestli je falešný úspěch a sláva to, co chce, nechť si to užívá.
Ten její citát ani nepotřebuje komentář. Kdybych byla na jejím místě, bála bych se něco takového vypustit, dá se to pochopit všelijak a nakonec to neposlouží k ničemu jinému, než k posměchu.

4 Autorka Autorka | 3. října 2016 v 21:34 | Reagovat

Mně se tyto historicky nevěrohodné obálky příliš nelíbí. Ano, její otec byl guvernérem New Yorku a kandidoval i do prezidentských voleb, později svou kandidaturu stáhl. Allison Pataki vystudovala s červeným diplomem literaturu na Yale University, což mi po přečtení její knihy připadá opravdu neuvěřitelné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama